Mát jó régen írtam ebben a témában, de ez nem jelenti, hogy közben nem dolgoztam volna rajta. Szép lassan készülget mindkét seregem sőt a hét végén a déliek már bevetésre is kerültek…
Már korábban egy írásomban a már elkészült déli gyalogságomat, míg egy másikban az északi bakáimat mutattam be. Azóta mindkét oldal jelentős bővülésen esett át, sőt elmondhatom, hogy gyakorlatilag 95%-ban elkészültem. A maradék, még ki nem festett figurák olyan karakterek, amelyek később színesíthetik a játékot, de nélkülük is teljes, játszható haderőkkel rendelkezem.
Mindkét oldalra festettem ki bizonyos parancsnoki osztagokat, illetve két-két szanitécet. Sőt egy hadsereg nem hadsereg katonazenekar nélkül, úgyhogy azzal is gazdagodott mindkét oldal. A figurák egy része a jól ismert ESCI/Italeri készletekből származnak, de itt már használtam a Strelets északi és déli parancsnoki szettjeit. Igaz csak olyanokat használtam fel, amelyek nem nevesített karakterek voltak.
Mindkét lovasság hasonló, alig négy talpból áll, de ez nem is baj, mert nyílt csatában az amerikai polgárháború folyamán nem is játszottak nagy szerepet. A jelentőségük a felderítésben, illetve az ellenséges hátországban végrehajtott rajtaütésekben mutatkozott meg. A figurák itt is az ESCI/Italeri készletből származnak, bár mivel nem volt elég lovam, miközben lovasból meg túltengtem (tudom furcsa, de anno kaptam innen-onnan figurákat).
A tüzérség szintén ESCI/Italeri készletekből van. Összesen négy hagyományos bronz ágyúm van, amelyet avittsága miatt egyszerűen csak napóleonnak hívtak. Van még két vont csövű Parrott ágyúm egy nehéz ostrom mozsaram és egy Gatling géppuskám is. Nos ezt kellett célszerűen szétosztanom. Mivel szeretem az egységesítést, ezért mindkét oldal kapott két-két hagyományos ágyút, a Parrott-ok a délieknek, míg az ostrommozsár és a Gatling, az ipari fejlettségüket szimbolizálandó, az északiaknak jutott.
Egy későbbi írás majd két fél gyalogsági erősítéséről fog szólni…
Ambasa